Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki érti a háromszöghöz...

Szabad név? kérdése:

Valaki érti a háromszöghöz tartozó magasságponttal való összefüggéseket?

Figyelt kérdés
Konkrét feladat: egy háromszög két szöge 47 és 28 fokosak. Mekkora szögben látszanak az oldalak a magasságpontból? Amivel tisztában vok: az eredeti háromszögem harmadik szöge 105 fok. Meg szerkesztettem, mivel tompaszögű így a magasságpont a háromszögön kívülre esik. Az eredeti háromszögem A és B csúcsai illetve a magasságpont alkot egy újabb háromszöget, aminek szögei: 75,45,60 f okosak. Magát a kérdést nem értem. Mit értsek ez alatt: mekkora szögekben látszanak az oldalak a magasságpontból? Talán épp ezeket a szögeket kérdezi amit az "új" háromszögemre írtam? Ha igen, akkor ezt csak szerkesztéssel tudhatom meg, vagy van vmi egyéb számolási elv?

2015. ápr. 19. 10:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ezt megnézed alaposan, akkor megérted?

[link]

2015. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!