Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a MATEK házi...

Sziszike15 kérdése:

Valaki segítene a MATEK házi feladatomban? PLS

Figyelt kérdés

6 feladatot kaptunk,abból 3-at már megoldottam.Itt vannak:


1.Egy henger alakú edénybe tett 52 cm hosszú fakanál vége éppen az edény pereméig ér és a fakanál az edény aljával 30 fokos szöget zár be.

a).mennyi az edény magassága? (ezt kiszámoltam,26 cm)

b).hány liter víz fér az edénybe? (egy tizedesnyi megközelítéssel)?????


2.Egy téglatest alakú akvárium méretei 50 cm,30 cm és 40 cm.

a)hány liter víz fér az akváriumba?(kiszámoltam,60 liter jött ki)

b).milyen magasra emelkedik a víz,ha áttöltjük egy olyan henger alakú tartályba,amelynek alapátmérője 36 cm??



3.Egy ház ereszcsatornája 15m hosszú,18cm átmérőjű félhenger.

a).Mennyi lemez szükséges a csatorna elkészítéséhez???

b).Ha két darab ugyanolyan átmérőjű,4m hosszú henger alakú levezető csatornát is készítenek,elég lesz-e összesen 8 négyzetméter lemez???


Előre is köszönöm! :)



2015. ápr. 19. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első kettőhöz a kör területképletét kell tudnod:


T=pi*r^2, ahol r a kör sugara.

Ha hengerről(egyenes) van szó, akkor a henger alaplapja jelenti a kört.


A 3. példához segítség: Az ereszcsatornához téglalap alakú lemez kell, melynek egyik oldala egy félkör kerülete, azar r*pi, és r=9cm.

2015. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!