Hasáb felszíne . Valaki segítene?


Pl. Van egy háromszög alapú hasáb

Képlet: 2 *Alapterület+ palást

Hogyan kell palástot kiszámítani, ha megkérhetlek titeket akkor példákat is írnátok?:)



2015. ápr. 24. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A palástot olyan téglalapok alkotják (egyenes hasáb esetén), amelyeknek 2 oldala az alaplapok élei (alul-felül), 2 éle pedig a magasság. Tehát a téglalapok területét alapél*magasság -gal számolva kapod meg, ezek összterülete a palást.
2015. ápr. 24. 17:41
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) esetleg valaki tudna valami könyebb példát hasáb felszínére mer neten csak nehezeket találok
2015. ápr. 24. 17:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Legyen egy szabályos háromszög alapú hasáb, alapéle 3 cm, magassága 4 cm.


A felszínhez szükségünk van az alaplapok és az oldallapok területére.


Az alap területe a szabályos háromszög területképletéből 3^2*gyök(3)/4=~3,9 cm^2, ebből 2 van, tehát az alaplapok összterülete 2*3,9=7,8 cm^2


Határoló téglalap területe: egyik éle 3 cm, másik éle 4 cm, ennek a területe 3*4=12 cm^2. Ebből 3 van, tehát ezek összterülete 3*12=36 cm^2.


Tehát a felszín 36+7,8=43,8 cm^2.

2015. ápr. 24. 18:35