Jó a feladat megoldása?

Figyelt kérdés

Feladat:

Egy háromszög oldalainak átlaga 4,8 cm. Hány centiméter a háromszög kerülete?


Úgy csináltam, hogy felírtam ezt az egyenletet:

4,8 = (x+x+x)/3

14,4 = 3x

x = 4,8 cm


Gondolom akkor ez egy egyenlő oldalú háromszög, aminek a kerületét úgy számítjuk, hogy 3*a.

Akkor 3*4,8 = 14,4 cm



2015. máj. 2. 14:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve van még ez a feladat:

Ha egy 468 oldalas könyvben oldalanként átlagosan 0,75 ábra van, akkor hány ábra van a könyvben összesen?

Eredménynek a 351-et kaptam.

2015. máj. 2. 14:25
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egy háromszög oldalainak átlaga 4,8, akkor az nem jelent mást, mint hogy a háromszög oldalainak összege elosztva hárommal 4,8. Vagyis csak vissza kell szoroznunk, hogy megkapjuk a kerületet (ami az oldalak összege minden síkidomnál). Tehát az első következtetésed jó, viszont csak átlagról volt szó, arról nem tudunk semmi, hogy hogyan aránylanak ezek az oldalak egymáshoz.
2015. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem az erősségem a matek, szóval elnézést az értetlenkedésért. Szóval akkor (a+b+c)/3 = 4,8

Megkapjuk azt, hogy a+b+c = 14,4

Tehát akkor 14,4 cm a háromszög kerülete. Ennyi a megoldás?

2015. máj. 2. 14:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A baj az volt akkor hogy belegondoltam azt, amit nem tudhatunk, mert nincs megadva az oldalak aránya. Legközelebb jobban kell figyelnem a feladatra.
2015. máj. 2. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:
De nem is volt feladat, hogy az oldalakat magukban tudd.
2015. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!