Az alábbi feladatot miért így kell megoldani?


Írjuk fel összeg alakjában a következő számokat,ahol a tagok a számjegyek és 10 egész kitevőjű hatványainak szorzata!


42305,705 => 4*10a negyediken + 2*10 a harmadikon + 3*10a 2-on + 5*10a 0-on + 7*10a -1-n + 5*10a -3-on


miért így kell kiszámolni,honnan tudom hogy 2*10 a 3-on?miért 2, honnan tudom hogy a 10-2-on v lehetne 2*10-a negyediken? erre van vmi szabály?


2010. febr. 25. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

4*10 a negyediken = 4*10*10*10*10 = 40.000

2*10 a harmadikon = 2*10*10*10 = 2.000

3*10 a másodikon = 3*10*10 = 300

5*10 a nulladikon = 5 = 5

7*10 a mínusz 1-en= 7/10 = 0,7

5*10 a mínusz 3-on= 5/10/10/10 = 0,005

az eredmény 42.305,705

2010. febr. 25. 19:30
 2/3 A kérdező kommentje:
ezt az előzőekben már én is leírtam, a kérdésem nem ez volt
2010. febr. 26. 09:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont ez a szabály, amit leírtál, vagy leírt az előző válaszoló. Mi akkor a kérdés?
2010. febr. 26. 12:51