Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítenének megoldani a...

Segítenének megoldani a fizika házit?

Figyelt kérdés

40g-os rézgolyót melegitettek gázlánggal.az izzó golyót fél liter 18 Celsius fokos vízbe tette.a közös hőmérséklet 20 Celsius fok lett.MEKKORA VOLT A GÁZLÁNG HŐMÉRSÉKLETE?

C víz=4200 joule per kg szorozva Celsius fokkal, c réz=385 joule per kg szorozva Celsius fokkal!

MEGOLDANÁTOK NEKEM EZEN MÚLIK HOGY ÁTMENJEK?!


2015. máj. 24. 09:20
 1/2 Trafó1 ***** válasza:

Ha ki is számolod menyi az a hőmennyiség amit a golyó felvett akkor is lehet azt alacsonyabb hőmérsékletű lánggal sokáig vagy magasabb hőmérsékletűvel kevesebb idő alatt közölni, szerintem végy egy tetszőleges gázt nézd meg az égési hőjét, majd számold ki, hogy azzal menyi ideig tart a kellő hőmennyiséget közölni aztán kész.

Lehet, hogy csak arra kíváncsiak, hogy gondolkodsz-e, mond egy gázt nekik, és annak az égéshőjét, aztán mond hogy innentől csak az időtől és a körülményektől függ tudod -e közölni a megfelelő hőmennyiséget.

2015. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.
2015. máj. 24. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!