Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 220_b 251_b 304_b ---> Ezek a...

Coach01 kérdése:

220_b 251_b 304_b ---> Ezek a számok "b" alapú számrendszerben 3 egymást követő négyzetszám. Mennyi a "b"?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok és a matematika tanárom ezt a feladatot adta szorgalmi feladatnak, de soha nem találkoztam ilyen és az ismeretségi köröm sem. Ha valaki tudna megoldást a példára azt nagyon meg tudnám köszönni!
2015. máj. 25. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

"b" szamrendszerbol 10-es szamrendszerbe ugy kell atvaltani, hogy az egyeseket megszorzod 1-el, a 10-eseket b-vel, a 100-asokat b2-tel stb


tehat pl 220_b a 10-es szamrendszerben:

0 x 1 + 2 x b + 2 x b^2


251_b pedig:

1 x 1 + 5 x b + 2 x b^2


Barbar modszer:

- b-t behelyettesited 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel stb, megnezed, hogy negyzetszamok lesznek-e. Gyanitom, hogy b = 8.


Barbartalan, de maceras modszer:

- jelolod a harom szamot, mint n^2, (n+1)^2, ((n+1)+1)^2, berakod n^2 helyett az elso b-s kifejezest, behelyettesited a masodikba, stb

2015. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nagyon hasznos volt és meg is értettem :) Köszönöm szépen!!
2015. máj. 25. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!