Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladat? Munka témakörb...

Fizika feladat? Munka témakörben. Alapszintű feladatok. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

1. Az építkezésen egy vödör maltert egyenletesen mozgatva, egy könnyű kötél segítségével leengedünk az 5 méter magas állványról a talajra. A 10 literes vödör tömege 1,5 kg, és háromnegyed részig töltötték 2200 kg/m^3 sűrűségű malterral.

a) Mekkora munkát végzünk a vödör leengedése közben?

b) Mekkora a nehézségi erő munkája?


2. Egy 80 cm hosszú, 2 kg tömegű, egyenletes tömegeloszlású lánc fekszik a földön. Egyik végénél fogva egyenletesen felemeljük, a kezünk az emelés végén 1,5 m magasan lesz.

a) Mekkora munkát végeztünk az emelés során?

b) Mekkora a nehézségi erő munkája a folyamatban?



2015. máj. 31. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Valameddig eljutottál bennük? Hol akadsz el? Mi az, amit még értesz?


Vagy csak a végeredmény kell?

2015. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elemi példa, sima képletbehelyettesítés. Nagy lustaságra utal, ha még a fv. táblát sem vagy képes kinyítni.
2015. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közben privátban megoldotta, szóval nem egészen jogos a lecseszés…
2015. máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lenyűgöző! Néha már az is csoda, ha valaki megtalálta a képleteket. (Persze a megértést ez még egyáltalán nem jelenti)
2015. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az értésre pedig megpróbáltam én figyelni… Mondjuk akkor lenne tuti, ha küldenék neki én is egy feladatot, és visszakapnám a részletes megoldását, de ezt még semelyik kérdezővel nem sikerült végigjátszanom. Ezzel nem is próbálkoztam…


De kérdező, ha kérsz, szívesen küldök én is egy példát, hogy lássuk (lássam) meg tudod-e oldani.

2015. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, nagyon kevés az a diák, akit érdekel egyáltalán a fizika. Nagy valószínűséggel ez is csak egy házi feladat, melyen az illető minnél előbb túl szeretne lenni.

Amikor megvan az utolsó eredmény is, gyorsan be is zárják a füzetet, bele sem gondolva, hogy esetleg az eredmények mennyire reálisak.


Pl. érdemes meggondolni, hogy az 1. feladatban egy leengedést követően újból felhúzzák a malterosvödröt, akkor a nem kapnánk -e valamilyen "furcsa" eredményt a munkára, ill. ez hogy kapcsolható össze a valósággal...

2015. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!