Egy osztaly tori dogat irt, 5 tanulo jelest,10 tanuli jot,3 tanulo elegsegest,ket tanulo elegtelent irt,mennyi akozepesek szama ha az atlag 3,410-nel nagyobb es 3,420 nal kisebb? Bocsi helyesirasert u.i levezetest is irjatok
2015. jún. 5. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, ugy tudom, hogy:

jeles = 5 pont

jo = 4 pont

kozepes = 3 pont

elegseges = 2 pont

elegtelen = 1 pont


Tovabba tudod, hogy:

jeles = 5 tanulo kapott ilyent

jo = 10 tanulo

kozepes = x tanulo

elegseges = 3 tanulo

elegtelen = 2 tanulo


A jegyek osszege:

S = 5*5 + 4*10 + 3*x + 2*3 + 1*2 = 73 + 3x


A tanulok szama:

N = 5 + 10 + x + 3 + 2 = 20 + x


Az atlag:

A = S/N = (73 + 3x) / (20 + x)


A kovetkezo egyenletrendszert kell megoldani:

A > 3.41

A < 3.42


Vagyis:

73 + 3x > 68.2 + 3.41x

73 + 3x < 68.4 + 3.42x

(a nevezo pozitiv, igy nem valtozik az irany)


Csoportositva:

0.41x < 4.8

0.42x > 4.6


Osztod az egyutthatoval:

x < 11.71

x > 10.95


Mivel egesz szamot keresunk, az elegseges jegyek szama 11.

2015. jún. 5. 08:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Mar keso volt mert beszedtek felmerot de azert koszi :D
2015. jún. 5. 08:48