Kémia segítség? 8 osztályos


4. hol tal.álhatók a periódusos rendszerben jó oxidáló szerek ? válaszodat indokold!


5. szenet tökéletesen elégetünk. (a) keletkezett gázt vízben oldjuk. (b) ird fel a lejátszodó reakciókat egyenlettel. A keletkezett anyagok mellé írd a nevüket is !

(a) ....+...=....., ...........

(b) ....+....=...., ...........


A szén tökéletes égetésekor lejátszodó folyamat

a) részecske átmenet szerint:..............

b) a belső energia vváltozása szerint.........


válaszodat indokol.d

a):.............

b):...............


6. fejezd be és rendezd a következő egyenleteket !


2 Mg + O2=......

NH3 + H2O=.....+.......

Zn+H2SO4=......+.......

Fe+HCl=.......+.......

HCl+ H2O=.....+.....



2015. jún. 16. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

4. A VII. főcsoport elemei között, mivel ezek az elemek nagy elektronegativitásuk miatt könnyen vesznek fel elektront.

5.

(a) C + O2 = CO2 szén-dioxid

(b) CO2 + H2O = H2CO3 szénsav

(a) Redoxireakció, mert oxidációs szám változás történik: szénnek 0-ről +4-re nő, az oxigénnek 0-ról -2-re csökken.

(b) Exoterm, mert a rendszer belső energiája nő, a környezeté csökken. Az oxidációs folyamatok mindig exotermek.


6.

2Mg + O2 = 2MgO

NH3 + H2O = NH4+ + OH-

Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2

Fe + 2HCl = FeCl2 + H2

HCl + H2O = Cl- + H3O+

2015. jún. 16. 14:49
 2/6 A kérdező kommentje:

8. Írd fel a következő ionok képletét!

kalciumion....

oxóniumion....

káliumion....

oxidion.....

szulfátion....

szulfidion...

képezz a fenti ionokból 4 vegyületet.nevüket és képletüket írd be a következő táblázatba

vegyület

neve: képlete

2015. jún. 16. 15:22
 3/6 A kérdező kommentje:

9. keress egy egy példát a felsorolt anyagcsoportokra ! vegyjeleket képleteke írj.

poláris kovalens kötésű.......

redukálószer.....

nemesgáz.......

atomrácsos........

hidrogénkötést tartalmaz......


10.ird a pontokra a hiányzó anyagok kémiai jelét.


.....+.....=CO2


So3+ H2O=......


H2SO4 + ......=.....+2H3O+


.......+HCl=NaCl+.......

2015. jún. 16. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:

8. Írd fel a következő ionok képletét!

Ca 2+

H3O +

K +

O 2-

SO4 2-

S 2-


CaO - kalcium-oxid (égetett mész)

CaSO4 - kálium-szulfát (gipsz)

K2S - kálium-szulfid

K2O - kálium-oxid

2015. jún. 16. 16:24
 5/6 A kérdező kommentje:

1, Tölts ki a táblázatot


kémhatás: ph: kémhatás oka

lúgos ..... ..........

...... ..... H3O+>OH

2015. jún. 16. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:

lúgos: OH->H3O+

semleges: OH-=H3O+

savas: OH-<H3O+

2015. jún. 21. 23:22