Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Számsorozat küszöbindexénél a...

Számsorozat küszöbindexénél a kisebb vagy a nagyobb számot nevezzük küszöbszámnak?

Figyelt kérdés
Az utolsó olyan indexet, amelyiknél az an még kívül van a [A-e;A+e] intervallumon (e = epszion), vagy az elsőt, amelyik belül van?

2015. jún. 22. 23:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Az elvet tudom, igazából csak az elnevezéssel van bajom :\ (amúgy már tanítom ezt, és a régi jegyzeteimet nem találtam meg a témakörhöz).
2015. jún. 22. 23:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy nagyobbal, vagy nagyobbegyenlővel szereted kimondani a definíciókat.
2015. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez a kérdés, hogy általában hogy mondják, vagy van-e erre valami általános megegyezés.
2015. jún. 22. 23:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, tökmindegy.
2015. jún. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban teljesen mindegy. Én még úgy tanultam hogy, az an-nek A határértéke ha minden e>0 -hoz létezik B eleme N, hogy minden n>B esetén |an-A|<e, és ebben az az esetben a küszöbszám éppen B, vagyis az (A-e,A+e) nyilt intervallumban B darab eleme van a sorozatnak (ha már erre mondtam ki a definíciót, másra is lehetne...).


Vagy megengedhetnénk az egyenlőséget, ekkor azt mondjuk hogy az ak sorozatnak határértéke a A szám, ha minden e>0 számhoz van valamilyen C eleme N, úgy hogy |ak-A|<=e.

Ez utóbbi definíció nekem nem annyira tetszik, ha az itt jelölt C-t nevezzük küszöbszámnak, akkor egyenlőség esetén ez az első definíció szerinti B-1 értéket adja.

2015. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bellabás V. Levente ***** válasza:

"...vagyis az (A-e,A+e) nyilt intervallumban B darab eleme van a sorozatnak..."

Biztosan nem ezt akartad írni! :-)

2015. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ezt jól elírtam... Helyesen:


"vagyis az (A-e,A+e) nyilt intervallumban B darab eleme nincs a sorozatnak."


Nyílván, hiszen a B+1 indexű elem az első, amelyik belekerül a megadott intervallumba.

2015. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!