Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Moricz Zsigmond Légy jó...

Tihikee kérdése:

Moricz Zsigmond Légy jó mindhalálig tartalmát le írná nekem valaki?

Figyelt kérdés
2015. jún. 24. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Nem.

Olvasd el: jó könyv, érdemes.

Leírná egy szó, és a címet idézőjelbe kellett volna tenned.

2015. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Előtted a nyár, olvasd el. Vagy ha ez meghaladja a szellemi képességeidet, üsd be a keresőbe, hogy "Légy jó mindhalálig", és már meg is találtad a tartalmát.
2015. jún. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 íazazazazaza válasza:
33%

Olvasd el a faszt azt...Őszintén gőzöm nincs xD én se olvastam el, és már rég is volt, de neten biztos találsz valamit róla,de itt van kerestem neked : [link]

ennyit viszont azért ne sajnálj elolvasni mert ez így is nagyon tömény anyag...

2015. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A regény főhőse egy 12-13 éves, második gimnazista kisdiák, Nyilas Misi.

A Debreceni Református Gimnázium tanulója, szegény, sokgyerekes falusi családból származik.

1892. őszén a kollégium bentlakásos diákja lesz, amikor a városba kijárva felnőttekkel is kapcsolatba kerül.

Felolvas egy idős, vak úrnak, tanítani jár egy osztálytársát, mindkettő pénzkereseti lehetőség is számára.

A bajok akkor kezdődnek, amikor a vak úr kérésére reskontót, lottószelvényt kell kitöltenie, de azt elveszíti.

Barátai segítségével keresni kezdi, de nem akadnak a nyomára, időközben azonban a számokat kihúzzák, a nyereményt pedig felveszi valaki.

A tettel Nyilas Misit gyanúsítják, de más, igaztalan vádakkal is szembesülnie kell, emiatt tanári, fegyelmi bizottság elé kerül.

Nem hisznek neki, ő pedig nem képes bizonyítani ártatlanságát.

Géza nagybátyja megérkezik Debrecenbe és tisztázza a gyereket a vádak alól, így Misit felmentik.

Ő azonban már nem akar többé debreceni diák lenni.

Édesanyja szavait, intelmét, "légy jó, légy jó mindhalálig" mindvégig betartva becsületesen élt, tanult, végzete feladatait.

2015. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!