Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 12. -es matematikai versenyfel...

12. -es matematikai versenyfeladatok megoldásához segítség?

Figyelt kérdés
Pár feladathoz kérnék segítséget egy rövidebb magyarázattal. Kérlek írj ha úgyérzed tudnál segíteni.
2015. júl. 28. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Analízis, algebra részben lehet, hogy tudok segíteni :)
2015. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában közzé szokták tenni a megoldásukat, szóval ha nagyon nem megy, akkor elvileg abba is belekukkanthatsz.


Másrészt 12.-es versenyeken, a legnagyobb kategóriában már szoktak lenni olyan feladatok, amit egy egyetemi tanársegéd se feltétlenül tud kapásból megoldani, mert olyan területről kellenek hozzá gondolatok, amikkel már régóta nem foglalkozott. Szóval ahhoz, hogy lássuk, tudunk-e segíteni, jó volna látni a feladatokat. (De elismerem, lehet, hogy vannak itt ügyes versenyzők, akár diákolimpikonok, ők nagy valószínűséggel tudnának segíteni bármilyen feladatban, de amennyire én tudom, aránylag kevesen vannak itt GyK-n.)

2015. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam megkeresni a megoldasokat de nem talaltam.

Egyik feladat:

Határozza meg az alábbi egyenlőtlenség megoldasait a [0;2pi] intervallumon:

1+cos2x>=cos(1+|1-2cosx|)

2015. júl. 28. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:

(((> „Próbáltam megkeresni a megoldasokat de nem talaltam.”

Hm… Az fura. Milyen verseny, milyen kategória?)))


Ez az egyik feladat nem tűnik túl nehéznek. Az ilyenkor szokásos lépéseket már megtetted? (Az abszolút értékben levő dolog alapján kétfelé bontani az alaphalmazt, az így kapott két egyenlőtlenség oldalainak megnézni az értékkészletét…) Amúgy máris neki állok, és megnézem, hogy kell-e egyéb trükk is.

2015. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vurugya béla ***** válasza:
Írjál be feladatot, aztán én is ránézek. Miféle verseny? Remélem, nem olyan levelezős, ami még aktív... :)
2015. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én közben eljutottam egy darabig, de ilyen 2*y^2 = cos(2*y) típusú egyenletek megoldására lenne szükség, ami szerintem középiskolában nem kéne, hogy legyen, mert csak numerikusan megy. Nem írtál el valamit?
2015. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!