Hogyan kell kiszámolni? (A végeredmény 0 lesz.)
Az a fura, v betű alakú karakter a gyökjel. Köszönöm, ha tud valaki segíteni.
2015. szept. 9. 19:31
1/3 anonim válasza:
Pl. többszöri négyzetreemeléssel egyszerűen adódik az eredmény.
2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg le tudnád írni? Nagyon hálás lennék.
2015. szept. 9. 21:29
3/3 anonim válasza:
Legyen:
A=\[Sqrt](3 \[Sqrt]5 + 2 \[Sqrt]11) + \[Sqrt](3 \[Sqrt]5 - 2 \[Sqrt]11).
B=\[Sqrt](2 (3 \[Sqrt]5 + 1)).
Azaz az eredeti képlet úgy néz ki hogy: A-B=?
Nyílván A^2=6 Sqrt[5] + 2 Sqrt[(3 Sqrt[5] - 2 Sqrt[11]) (3 Sqrt[5] + 2 Sqrt[11])].
Ezt egyszerűsítve: A^2=2 + 6 Sqrt[5].
Továbbá B^2=2 + 6 Sqrt[5].
Ebből már nyílvánvaló, hogy valóban 0 az eredmény.