Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » |N|=|Q| valamint |R|=\=|N|hogy...

|N|=|Q| valamint |R|=\=|N|hogy kell bizonyítani?

Figyelt kérdés
(Természetes számok számossága egyenlő a racionális számok számosságával valamint a valós számok számossága nem egyenlő a ternészetes számokéval)

2015. szept. 13. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

ezeket itt hadd ne írjuk le


bármelyik analízis tankönyv első pár oldalán benne vannak, szép, ötletes bizonyítások

2015. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából 9.-es vagyok,a tk-ban nincs benne elvileg az internetről kéne megnézni,de én nem találtam erről kompletten azt amit kéne.Ha valaki tud egy ilyen oldalt,belinkelheti,nekem az is jó...
2015. szept. 13. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ha ennyire érdekel a dolog a végtelenekkel, számosságokkal, akkor ne hagyd ki az alábbi könyvet:


Péter Rózsa: Játék a végtelennel


Baromi szépen, követhetően vezeti fel a dolgokat, logikusan, de nem száraz matekos módon. Arra ráérsz még. De ha ezt végigolvasod, komoly szemléletet kapsz egy életre.


Mindenképpen szerezd be!

2015. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Öhm jó,majd beszerzem...nem érdeklődésből kutatok a téma után;házinak adták fel...
2015. szept. 13. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!