Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány mol vízmolekulát, illetve...

Hány mol vízmolekulát, illetve hány darab vízmolekulát, oxigén atomot és hidrogén atomot tartalmaz 100g víz?

Figyelt kérdés

A kémia házi feladatom. De sajnos nem értem az egész kémiát, nem tudom kiszámolni...

Valaki leírná nekem, hogy hogyan kell ezt kiszámolni, esetleg ha van egy kis ideje, elmagyarázná itt, hogy hogyan is működik ez az egész? A választ/válaszokat előre is köszönöm!



2015. szept. 16. 20:23
 1/3 szabad név? ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy a kémia zsenik nem válaszolnak, meg próbálom én. Nem vagyok túl jó kémiában, de én így csinálnám: víz= H2O ; H morális tömege 1g/mol , O 16g/mol így 1mol víz mol.tömege 18g. 1mol víz=18g a kérdés ? mol víz=100 g akkor 1×100=?×18 egyenletként levezetve 100÷18=5,555 tehát 100g vízmolekula 5,555mol. 1mol vízmolekulában 2 g H és 16 g O. 5,555mol -ban 2×5,555 H és 16×5,555 az O. Remélem hasznosan tudtam segíteni, talán nem baromságot írtam.
2015. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szabad név? ***** válasza:
morális=moláris
2015. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Életmentő vagy!" :D

Nagyon köszönöm a válaszodat, ment a zöld pacsi!

Megpróbálom a jövőben megérteni a kémiát, hogy ne szenvedjek vele... Még egyszer köszi a válaszodat! :)

2015. szept. 16. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!