Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 9. osztály magyar nyelv házi?...

9. osztály magyar nyelv házi? Vita jellegű párbeszéd szerkesztése?

Figyelt kérdés

Készítsetek párbeszédet az ajánlott vitatémák kifejezéséhez!

A viselkedés a műveltség egyik fokmérője.

Milyen a sikeres ember?

Ha többet tanulsz,jobban boldogulsz az életben.


2015. szept. 16. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha többet tanulsz, jobban boldogulsz az életben


-Elvégeztem a főiskolát és nem találok munkát.

-Inkább mentél volna dolgozni előbb, és utána kellett volna folytatni a tanulást.

-Azt hittem, könnyebben elhelyezkedem majd egy diplomával.

-Ugyan, ne beszélj, sok ismerősöm van, aki diplomával a zsebében elment felszolgálónak Ausztriába. Jól keres, meg sem fordul a fejében, hogy visszajöjjön ide.

-Én nem azért tanultam, hogy olyan munkát végezzek, amihez nem kellett volna ennyit tanulni. Szeretnék a végzettségemnek megfelelő területen dolgozni.

-A tanulás hülyeség. Bármivel jobban kereshetsz, mint amiről most papírod van.

Olyan embert is ismerek, aki mérnöki végzettséggel a kezében taxizik, hogy el tudja tartani a családját.

-Én inkább rászánok pár évet, addig nem alapítok családot és megpróbálok előrejutni a tanult szakmámban.

-Ne reménykedj ! Majd meglátod, előbb vagy utóbb te is feladod.

Meg kell élni valamiből, ha a szülei nem tudnak segíteni az embernek és ehhez dolgozni kell. Szerintem majdnem mindegy, hogy mit.Aztán majd ráérek azzal foglalkozni, szerezzek-e diplomát, tanuljak-e még.

-Hát nem vagyunk egy véleményen ! Találkozzunk mondjuk öt év múlva, és meglátjuk, ki mire ment az eltelt idő alatt?

Én bízom benne, hogy ha kitartóan tanulok még valamit, újabb lehetőségek nyílnak meg előttem.

Remélem a sok tanulás, a befektetett sok energia nem volt hiábavaló ! A szüleimtől is mindig azt hallottam, a tudás hatalom, meg azt, hogy magadnak tanulsz, azért, hogy jobban boldogulj az életben. Én hiszek ebben.


Kb. így képzelek el a témában egy párbeszédet, vitát, persze nem tudom hányadikos vagy, lehet-e ennyi rálátásod a mindennapokra ? Próbáld akkor átírni a saját szavaiddal!

2015. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocs, már késő van ! Újra olvasva a kérdésed, látom,hogy 9. osztályos vagy, szia !
2015. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!