az anyag elő írt adatai : amit én számoltam:


Reh 235MPa Reh 358N/mm2


2015. szept. 23. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Sehány.

Az egyik a nyomás mértékegysége (Pa), a másik meg az erő mértékegysége (N).

A nyomás és az erő közti összefüggés:

p = F / A

ahol p a nyomás, F az erő, A a felület.


Tehát p nyomás azt jelenti, hogy F erő nyom egy A felületet.


Mértékegységek:

[p] = Pa

[F] = N

[A] = m^2


Másképp megfogalmazva:

A nyomás értéke megadja, hogy egységnyi felületet (1 m^2) mekkora erő ér.


A te példád:

p = 1 MPa = 1.000.000 Pa

F = ?

A = ?


HA A = 1 m^2, akkor F = 1.000.000 N.

HA A = 1 mm^2, akkor F = 1 N.

És így tovább.

2015. szept. 24. 09:24
 2/2 A kérdező kommentje:
akkor meg nem is tudom ki számolni, mert rossz helyt szakadt el az anyag. :(
2015. szept. 24. 18:19