Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy függőleges helyzetű rugó...

Mádásor kérdése:

Egy függőleges helyzetű rugó alsó végére erősített test 0,1 m megnyúlást okozott a 150 N/m rugóállandójú rugón. A test kitérítve az egyensúlyi helyzetéből harmonikus rezgőmozgást végez. Mekkora a rendszer periódusideje?

Figyelt kérdés

Ezzel a képlettel próbálkoztam, de nem sikerült: :(

T=2"pí"*"gyök alatt"m/D


2015. szept. 30. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem sikerült?

A rugóállandóból és a megnyúlásból tudod számolni a test tömegét. Ha nem ugrik be, gondolj bele a mértékegységbe: 150N súly hatására nyúlik 1 métert a rugó. Mivel neked 0,1 métert nyúlt, ezért egyenes arányossággal ehhez 15N súly kellett. Mi a súly definíciója? G=m*g, tehát 15=m*10, amiből a súly 1,5kg.

A rugóállandó adott a feladatban.

Ezt már csak be kell helyettesíteni az általad felírt képletbe, és készen is vagy.

2015. szept. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért zavarodtam meg, mert leírtam egy ehhez hasonló képletet: T=2"pí"*"gyök alatt"y/g, és nem tudtam hogy melyiket kell használni.



Köszönöm a segítséged!! :D

2015. szept. 30. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Az y/g és az m/D hányados ha megfigyeled ugyanazt az eredményt adja. De mivel a feladatban a rugóállandó meg van adva, így sokkal tetszetősebb az általam írt módszerrel levezetni. Ha ezt a módszert érted, akkor érteni fogod az y/g féle levezetést is, de fordítva nem.

Félre ne érts, teljes értékű megoldást kapsz úgy is, ahogy írod.

2015. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, már értem hála a korrepetálásodnak. Köszönöm szépen!!! :DD
2015. szept. 30. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!