Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A különféle hosszúságú rúd...

StarckMartin kérdése:

A különféle hosszúságú rúd darabok, hogyan párosíthatóak össze, hogy tudni lehessen mennyi egész rúdra van szükségem? A normál szakaszok összeadása és elosztása nem ad jó eredményt - ezt sajnos tapasztaltam.

Figyelt kérdés
Egy matek feladat excellben történő megoldásához kérek segítséget: van egy rúd hossza: 400cm ( ez fix méret), ezt a rudat minimum 15cm-s hosszúságú darabokra vághatom fel. A rudat egyébként falra kell (-ene) szerelnem, ahol a fal szakaszok hosszúsága: min 15cm. Max. : 2000cm között változik.

2015. okt. 10. 16:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Tehát "maradék nélkül" szeretnél felosztani rudakat, vagy több rudat egy adott hossz "eléréséhez"?

Úgy képzeled hogy beírod a különböző falhosszakat és a "gép" automatán csinál neked "szabásmintát", a maradékok legoptimálisabb felhasználásával.

Nem tudom, hogy ez excellel megoldható-e. Szerintem túl sok a változó, "ha" függvény.

2015. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!