Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia pls? (Kérdésed túl...

Kémia pls? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )?

Figyelt kérdés

van a HMTD-nek ez az IUPAC-neve: 3,4,8,9,12,13-hexaoxa-1,6-diazabiciklo-[4;4;4]-tetradekán. ebben m i t jelent ez a rész: ...-[4;4;4]-... m i é r t van kapcsos zárójelben, és m i é r t pontosvessző van ott

a másik h ennek az anyagnak csak ennyi lenne az atomcsoportos képlete

CH2-O-O-CH2

/ \

N-CH2-O-O-CH2-N

\ /

CH2-O-O-CH2


Lehet h elcsúszik ezért bevágok egy képet: [link]


a válaszokat előre is köszönöm:)



2015. okt. 17. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebből egy mukkot se értettem de azt tudom hogy azért pontosvesszővel vannak elválasztva a négyesek mert ha sima vesszővel lenne akkor az 4 egész négy lenne és nem pedig három különálló négyes.
2015. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én nem értek ennyire a nevezéktanhoz, de ha ez neked kell a vegyész MSC-d hez akkor gondolom elmondták
2015. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ezt még nem tanultuk, csak önszántanból nézegetem, mert imádom a kémiát ^^
2015. okt. 17. 14:28
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Nos, el kell látogass egy nevezéktannal foglalkozó oldalra. Vagy megnézed a vonatkozó anyag molekuláját.
2015. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!