Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írnál a pontozott részre?

Mit írnál a pontozott részre?

Figyelt kérdés

A múlttal való tudományos igényű foglalkozás alapjait a .....(szám) században a német ........(név) tette le. Őt tekintjük a ,,történelemtudomány atyjának''.


A segédtudományok mellett a történelem rokontudományainak felfedezései teszik lehetővé, hogy a múltról minél pontosabb képet kapjunk. Ilyen például az archeológia, magyarul …………………….. (tudományág), illetve az antropológia, az embertan, amely ……………… (korszak) élő emberek életének megértéséhez is hozzá segíthet.



2015. okt. 26. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazság szerint elővenném a tankönyvet...

Az archeológia az régészet, de gondolom, ezt te is tudod, az utolsó lehet őskor-ókor, de hogy ki a német tudós... ???

Nem akarnám megbántani, de nem lehet egy nagy szám, mert a gugli ily titulussal nem ismeri (ezért gondoltam, hogy tán a tankönyvben csak benne vagyon valahol).


Hérodotosz, ugye, a történetírás atyja, de ő nem német :)

Egy Ibn Khaldoun nevű úriemberről azt találtam, hogy "a modern történelemtudomány megalapítójának és a 'szociológia atyjának' tartott polihisztor", de ő sem német... megtaláltam az ukrán történelemtudomány atyját, de ő sem játszik... szóval én is roppant kíváncsi vagyok, ki a "történelemtudomány atyja"

2015. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!