Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik nem Petőfi Sándor...

Kincsi99 kérdése:

Melyik nem Petőfi Sándor szövegrészlete?

Figyelt kérdés

a; Én még a vakációkat is a földrajznak szenteltem. Egyik alkalommal este például az Alföld legjelentősebb meanderező folyóvizénél végeztem megfigyeléseket. Egész pontosan az egyik bal parti mellékfolyó torkolatánál tartózkodtam. Szerencsémre alacsony volt a vízállás, így jól láthattam a folyó külső kanyarívénél épülő homokpartot, valamint a kissé távolabb lévő ligeterdőt.


b;A gyalogos kelet felől haladva négynapos gyalogtúra után ér Pestre. Jó kilátása nyílik a Duna másik oldalán lévő Budai-hegységre, és magára a budai várra. Mielőtt bejut Pestre, áthalad a város előtt fekvő Rákosmezőn.


c;Fő érdeklődési területem nem az Eurázsiai-hegységrendszer Magyarországot körülvevő szakasza, hanem a medenceterület síkvidéke.

A Duna–Tisza köze, melynek élővilágát, gazdálkodását nagyon jól ismerem. Szarvasmarha- és lóállománya mellett a búzatermesztés a terület fő mezőgazdasági jellemzője.


d; A világutazó magyar fiatalember leghosszabb útján több európai és ázsiai országot is érintett. Társaival bejárta Tatárország hegyvidékeit, innen Olaszországba utaztak, ahol azonban rendkívül kedvezőtlen időjárás fogadta őket. Nagy erőfeszítések árán jutottak Lengyelországba, aztán pedig Indiába. Az Indián való átkelés a nagy tengerszint feletti magasságok miatt okozott nehézséget, de végül megérkeztek a szomszédos Franciaországba.


2015. okt. 26. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó a Kukorica Jancsi leírása, a többit passzolom.
2015. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A) A Tisza.

B) Az alföld.

D) János vitéz.

Ezek mind Petőfi-versek, ergo logikusan a C) nem az.

2015. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Alföld nem a B, hanem a C.

(Egyébként rosszul van fogalmazva a kérdésed, egyik se Petőfi szövege, hanem Petőfi költemény átírása)

Rákosmező (B) a Toldi estéjében van.

2015. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elnézést, megkevertem a betűket... :)
2015. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!