Hogy van ez németül?

Figyelt kérdés

"A nappali egybe lenne épitve a konyhával.Ez tágas és kényelmes lenne " Igazából ugye feltételes módban kéne amihez talán a -würde- szót kell használni ha jól tudom. Amúgy fogalmazáshoz kell (Mein Traumhaus)

Köszönöm a választ előre is :)



2015. okt. 26. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szótárról hallottál már? Igen a würde szót kell ragozni. Beírod a google-be és kiadja a ragozási táblázatot. Mi a problémád?
2015. okt. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen hallottam már... De sürgősen kéne és segítségre van szükségem nem okoskodásra. De azért Köszönöm :)

Ha valaki letudná fordítani nekem , köszönöm !

2015. okt. 27. 09:04
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Konjunktiv II nek írja, az az ún Kötőmód.



Konjunktiv ii

ich würde

du würdest

er würde

wir würden

ihr würdet

sie würden


Neked 1.szám 3. személy kell, az "würde"


Szívesen.


(Bár kíváncsi lennék, hogy ha már itt leragadtál, akkor a szenvedő szerkezettel, meg a főnevek esetvonzataival hogyan boldogulsz majd.)



Szerintem írd be ide, hogy mire jutottál, és ha van benne hiba, akkor egy németes elmagyarázza, hogyan és miért úgy jó.

2015. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na jó. Szóval az én TIPPEM:


Das Wohnzimmer würde mit der Küche zusammen gebaut.


Ha nem jó, ezt már remélhetőleg kijavítja valaki.

2015. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
(...) Es wäre breit und gemütlich.
2015. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oo nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat :) sokat segítettetek :) már nemtudom leírni mire jutottam mert megyek suliba :/ de valakivel leellenőriztetem :) mégegyszer Köszönöm!!!
2015. okt. 27. 09:52
 7/8 A kérdező kommentje:

Na mégis letudom irni :) Teli lesz helyesirási hibával mivel ez még csak piszkozat.Nyugodtan javitsatok ki ha valami nem jó vagy egyéb más probléma. És "ß" és "Ä" -t nemtudtam használni :/



Ich würde gern in einem Dorf oder auf dem Land wohnen.

Das leben in eninem Dorf hat Vorteile.Die Dorfgemeinschaft is fast wie eine grosse Familie.

Auf dem Land hat kein schmutz und larm. Die Luft ist sehr sauber .Die Nachteile sind nicht Einkaufs und Unterhaltungsmüglichhkeiten .

Ich hatte gern eine Familienhaus mit einem garten .Mein Haus ware gross oder mittel.Mein Traumhaus ware ein weisses Haus.Im Garage wurden sich mein Auto. Es ware zwei Badezimmer mit eine große Bad.Das Wohnzimmer würde mit der Küche zusammen gebaut.Es ware breit und gemütlich.In der Schlafzimmer Möbel ware klar.Das Bett ware gross und sehr bequem.Es ware 120 euro mietet sind genug.Das würde mein

Traumhaus.

2015. okt. 27. 10:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Uh most nézem,hogy elég sok mindent elirtam benne :s Na mindegy majd kijavitom :D Várom a véleményeket :)
2015. okt. 27. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!