Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitenetek a szerves kemiaban?

Segitenetek a szerves kemiaban?

Figyelt kérdés

Nem voltam oran es nagyon nem ertem pedig mar egy oraja ulok felette es probalom felfogni..a konyvunkben nincs leirva es netrol alig ertem.

Az eleje..a konnyu dolog mar megy de ez nem

CH3-CH-CH-CH2-CH-CH2-CH2-CH3

CH2 CH3. CH2

CH3. CH3


(Ha szetcsuszik a rajz akkor az elso CHbll kijon egy ch2 ea bbol egy ch3

A mellette levo chbol egy ch3

Es a harmadik chbol megint egy ch2 es egy ch3)

Itt nem ertem hogy van a szamozas...

Az elso CHtol van a 3 de akkor hol van az 1,2 es miert pomt ott?

Azt irtuk fel hohy ez 6 etil 3,4 dimetul nonan

Azt ertem miert hat etil

Miert 4 metil

De azt hogy 3 nal miert van metil azt nem...3nal nem ehy etil van? Es akkpr uy lenne hogy 3,6 etil 4 metil nonan nem?

Valaki el tdna nekem ezt az egesz reszt mkndank mert fekete kod..

Koszonom:))



2015. okt. 31. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Elméleteim szerint, ha jól értelmezem a rajzod akkor ez a(z) 6-etil,7-metildekán. :))


Legelső lépésben ugye ki kell választanod az alap szénláncot. Ez ugye a legfelső egyenes vonal, amely folytatható lefele a bal oldalon!! Így lesz dekán (10 szénatomos).

Következő lépésben megnézed, hogy hol milyen csoport kapcsolódik be. HA jól vettem ki a leírásodból, akkor láthatod, hogy a 6. szénatomnál egy -CH₂-CH₃ (-C₂H₅) ami egy etilcsoportnak felel meg.

Végül a 7. szénatomnál látsz egy CH₃ metilcsoportot így ezt is beleírod.


Legvégül összegzed ezeket, és ha minden igaz kijön a 6-etil,7-metidekán. :D

2015. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!