Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » KI VAGYOK? Azonosítsátok a...

KI VAGYOK? Azonosítsátok a következő magyar népmesei figurákat.

Figyelt kérdés

(A királykisasszony és a kertje, német népmese)-ez a szoveg van megadva

a. Nem vagyok már mai gyermek, koromat jelzi tekintélyes fehér arcszőrzetem is, mely gyakran akadályoz a járásban. Bár mindenem megvan, szívem mégis gyakran szomorítja egy aprócska hiány, ami a legtöbbet jelentene számomra. Utódaim szeretteivel mindent testvériesen megosztok.

b. Az emberek barátságtalannak tartanak, pedig nincs házigazda, aki nálam melegebben várná vendégeit. Többnyire őrző-védő szolgálatra alkalmaznak, amiért nem jár túl nagy bér, még szerencse, hogy gázszámlára nem kell költenem. Hét nyelven is el tudnám mondani egyszerre, hogy kedvenc színem a zöld.

c. Bár első látásra nem vagyok versenyképes, kicsi gazdám kedvéért igazi pegazussá válok. A gondolat meg a villám hozzám képest lassú csiga, és ráadásul környezetvédő üzemanyagot használok. Senkit sem teszek lapátra, kivéve a parazsat.

d. Többen élünk egy igencsak jómódú alomban, és rendre mindenki kipróbálja a szerencséjét. Persze, utolsókból lesznek az elsők, és, csavaros eszemnek meg jó szívemnek hála, végül mindig én vezetem oltárhoz a szomszéd állam örökösét.

e. Becsületes XXL-es házasemberként élek icipici asszonykámmal, de mindig akad egy emberizink, aki behatol a magánterületemre, és megpróbálja elcsábítani a feleségem. Szerencsére, messziről kiszagolom a betolakodót, és három lépéssel otthon is termek, hogy rajtakapjam a bajkeverőt.

f. Én vagyok az udvar legnagyobb becsben tartott kincse, és bár sokan magukénak szeretnének, a király nem szívesen válik meg tőlem. Kicsit unalmas az életem, hiszen egész nap az ablakban könyökölök, és az utánam sóvárgók hosszú sorát szemlélem. Végül mindig akad egy, aki furfangos módon elnyer az apámtól, aminek örömére nagy bulit csapunk.


2015. nov. 2. 19:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!