Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német dativ, akkusativ használ...

Német dativ, akkusativ használata?

Figyelt kérdés

Nos, a következő a problémám:

Értem hogy melyik névelőből mikor mi lesz, viszont mikor mondatot kell alkotni összezavarodom. Például, ha jól tudom akkusativnál így nézne ki egy mondat:

Ich hänge meinen Mantel in den Schrank.

Itt a "mein" azért kap egy en végződést, mert akkusativ, értem, de ez minden esetben így van? Mindig kap valamilyen végződést?

Továbbá: van ehhez hasonló "eset" dativnál is? Gondolok itt mondjuk arra, hogy


-Deinem Becher steht auf dem Tisch.

vagy

-Dein Becher steht auf dem Tisch.


Melyik lenne a helyes?

Lehet elég egyértelmű lesz a válasz, de ez a rész nekem teljesen kimaradt. :) A válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 2. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elsőnél minden esetben így van, szóval akkor kap -en végződést, ha hímnemű, ha nőnemű vagy többesszám -e, ha semlegesnemű, nem kap ragot az előtag akkusativban.

a másodiknál rossz helyen keresed az összefüggést (szerintem). amit ragozni próbálsz (dein/er Becher), egyáltalán nem kell, mert állító szerkezetben van, nominativ. a dativ inkább az auf dem Tisch szószerkezet, azt hiszem. hímnem, semlegesnem: dem; nőnem: der; tsz: den (+n).

sajna az ilyen határozókhoz (auf, unter, in stb.) meg kell tanulni, hogy akkusativval, dativval vagy genitivvel használd :(

2015. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!