Szorzattá alakítás módszerei?


64x'2+9-48x


Nem értem ezt a részét a tananyagnak, valaki leírná a feladat megoldásának menetét, és elmagyarázná, hogy kéne ezt? Légyszíves.. :|

A '2 a négyzeten akar lenni.


2015. nov. 17. 01:53
 1/3 anonim válasza:

64x^2 - 48x + 9

64 = 8^2

9= 3^2


(a-b)^2 = a^2 - 2ab + b^2

(a-b) * (a-b) = a*a + a*(-b) + (-b)*a + (-b) * (-b) = a^2 + 2* (-b)*a + (-b)^2 =

=a^2 - 2ab + b^2


ebből:

------


(8x)^2 - 2*3*8x + (-3)^2 = (8x-3)^2

2015. nov. 17. 08:11
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. nov. 17. 15:52
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2015. nov. 17. 16:25