Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika beadandó, ellenállás,...

Fizika beadandó, ellenállás, feszültségosztási viszony?

Figyelt kérdés

Van egy feladat a fizika beadandómban, amivel nem boldogulok.

A feladat a következő:

Az U=190 V feszültségű áramforrásra R1=10 ohm és R2=30 ohm ellenálls kapcsolunk sorosan. Ezáltal a feszültséget ( az ellenállásokkal arányosan) 1:3 arányban osztjuk meg. Az R1 sarkaira kapcsolt műszer azonban U'1= 40 V feszültséget jelez ( [link]


Határozzuk meg:

a) mekkora a műszer ellenállása?

b) hogyan változtatta meg a műszer a feszültségosztási viszonyt?


Ha segítenétek megoldani, sokat jelentene, mert nem arra a megoldásra jutottam, mint a könyv, és nem tudom, hol tévedhettem el :( A könyv szerinti megoldás: Rm= 10 ohm, U'1/U2= 1:3.75


2015. nov. 18. 15:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem is nyitotta meg a linket, amit beírtam, esetleg így sikerül: [link]
2015. nov. 18. 15:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, el van ez tolva. A feszültségekre jó az 1:3,75, de az ellenállásokra nem ugyanaz jön ki.
2015. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Leírnád, milyen eredményre jutottál, és az hogy jött ki? Mert nekem az Rm-re is teljesen más jött ki, és az arányra is.. de akkor én nagyon tévúton járok :(
2015. nov. 18. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

A feszarányra hogyan jöhetett ki más? 40/150 az 1:3,75.

Ugyanennyinek kell lenni az ellenállásaránynak is, azaz a 10 ohm és a műszerellenállás párhuzamos eredője 30/3,75=8.

2015. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, a feszarány már leesett.. én az eredeti feszarányból vettem az U2-t, ami nem 150, és ezért nem jött ki az 1:3.75. Köszi :)
2015. nov. 18. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!