Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora a 3 m átmérőjű repülőg...

Mekkora a 3 m átmérőjű repülőgép légcsavar legszélső pontjának sebessége a földhöz viszonyítva, miközben a gép 126 km/h sebességgel gurul a földön?

Figyelt kérdés
A légcsavar fordulatszáma: 600 1/min?

2015. nov. 22. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom a Föld forgási sebessége irreleváns, mert különben meg lenne adva hogy a forgási irányhoz képest merre tart a repülő. tehát azt vegyük nullának!

Kiszámolod egy 3m átmérőjű kor kerületét, ezt megszorzod 600-az, és megvan a propeller percenkénti sebessége. Ezt átváltod, hogy km/h legyen az eredmény.

Itt viszont én sem tudom, hogy számít-e a gurulási sebesség, vagy sem. valószínűleg igen, így a két sebességet összeadod.

2015. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A v(vektor !) sebesség két sebesség vektori összege lesz.

A két sebesség egymásra merőleges irányú tehát a vektori összeadás szabályai szerint kell összeadni őket.

Az egyik sebesség a légycsavar forgása miatt van a nagysága: A kör kerülete * a fordulatszámmal (! m/s egységben lesz) (600*2R*PI=600 1/s *3m * 31,1415)

A másik sebesség a repülő egyenes vonalú egyenletes mozgásából adódik és csak át kell váltani m/s egységbe.

A két vektor egymásra merőleges az eredő sebesség:

v=gyök(v1^2+v2^2)

2015. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy látom a Pi-t elírtam és természetesen 3,1415 és nem 31,1415
2015. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!