Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Probléma a kémia házi feladato...

Probléma a kémia házi feladaton, hogyan kell megoldani ilyen házit?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy olyan feladat, amelyiket nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Így szól a feladat:


A grapefruit illóolajának alkotórészei közül három, a limonén, a mircén és az alfa-pinén azonos összegképletű nem aromás monoterpének (mindegyik két izoprénegységből vezethető le), de szerkezetük különböző. Mindegyikből 1,00 g áll rendelkezésünkre, melyeket brómmal reagáltatunk. Az első 2,35 g, a második 3,52 g, míg a harmadik csak 1,17 g brómot képes addicionálni. Mi a vegyületek összegképlete, és mi leget a szerkezeti magyarázata az eltérő addíciós viselkedésnek?


Addig jutottam hogy mindhárom vegyületnek a molekula képlete C10H16, meg hogy az addició így néz ki a mircénnek:

2-metil-6-metilén-1,7-oktadién


CH3-C=CH-CH2-CH2-C-CH=CH2+Br2 => CH3-C-CH-CH2-CH2-C-CH-

| || | | || |

CH3 CH2 CH3 Br CH2 Br


CH2



A többi gyűrűs és azt nem tudom, meg a többi részt se. Kérem, ha tudnátok egy kis segítséget adjatok nekem.


Köszönöm szépen!



2015. nov. 23. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hat ha az egyiknek tudod az osszegkepletet akkor a tobbinek is , mivel ugyanaz mindnek az osszegkeplete.Szerkezeti kepletre konkretan meg nem kerdez ra a felcsi.

Gondolom az egyik azert reagal tobb brommal ,mint a masik mert tobb benne a kettos kotesek szama.A masik meg azert kevesebbel mert kevesebb benne a kettos kotesek szama.

2015. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetve azt kerdezi,hogy mi az oka az eltero addicios viselkedesnek,tehat itt nem szubsztituciorol van szo.
2015. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és a számolás az hogy fog történni, mert azon töröm jobban a fejem, csak az nem megy
2015. nov. 25. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!