Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehetne szlovákul...

Hogyan lehetne szlovákul leirást irni magamról?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a szlovák nem tartozik az erősségeim közé, remélem van itt valaki aki tud segiteni.

Már a bekezdést leirtam. Nagyjából a külső jellemzés is megvan, de nem igazán tudom folytatni, nem tudom hogyan tudnék 3/4 oldalas fogalmazást irni magamról. A befejest el se tudom képzelni mi kellene oda. Nem azt kérem, hogy más irja meg helyettem, de kellene pár mondat elindulásnak. Már keresgettem interneten de nekemm, nem olyan stilusút keresek.



2015. dec. 6. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákul nem tudok, de tanácsot tudok adni, kb. mit kellene írnod a fogalmazásban.

Próbáld egyszerű mondatokban megírni, amit könnyen le tudsz fordítani.

Arhatod a külső jellemzés után, hogy milyen tanuló vagy, hogy hívják, milyen iskolába jársz.

Hogy tanulsz ?

Mik a kedvenc tárgyaid ?

milyen sportot űzöl ?

Mi a hobbid ?

Szoktál-e színházba, moziba járni ?

Mi szeretnél lenni, hová akarsz menni továbbtanulni ?

Kikkel barátkozol , miért ?


Vannak-e állataid otthon?

Természetesen a családodról is írhatsz egy-két mondatot.

Milyen házban laktok, vannak-e testvéreid, anyukád, apukád mivel foglalkozik ?

2015. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csicsky ***** válasza:
Aztán ha megírtad, felteszed ide, először magyarul, hogy tudjunk rajta igazítani ha kell, aztán ennek az alapján megírod szlovákul (lefordítod) és aztán a szlovákot is felteszed és kijavítom.
2015. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!