Segítene valaki? (gyorsan)

Figyelt kérdés
Holnapra matekból az alábbi feladatot kaptuk szorgalminak 5-ösért. Szeretném megcsinálni mert szükségem lenne az 5-ösre. Elkezdtem de elakadtam. Így szól a feladat: Egy gömb térfogata 122,6 köbcenti, A gömbbe egyenes körkúpot írunk, melynek tengelymetszetében a kúp csúcsánál 56,7 fokos a szöge. Mekkora a kúp térfogata? Köszi :)

2015. dec. 8. 18:29
 1/9 anonim válasza:
Fúúújjjjjjjjj.
2015. dec. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az ? :D
2015. dec. 8. 18:33
 3/9 anonim válasza:
Eszembe juttattad a matekórákat, így rémálmaim lesznek. Körcikk, köbcentiméter, sinus, cosinus. Fúúújjjjjjjjj.
2015. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez térgeometria. :D

Használd a fv. táblát, és rajzolj egy jó ábrát. Menni fog!

2015. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én szeretem :D Sejtem hogy kellene ,de le kellene vezetni hogy mit hogy kapok és van egy rész ahol elakadtam.
2015. dec. 8. 18:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, kiszámoltam a gömb sugarát a képletből. A síkmetszetbe ami egy egyenlőszárú 3 szög berajzoltam. igazából meg van a megoldás, mert fennt van a neten,de ott nincs meg a teljes levezetés, és van egy rész amit, nem tudok felfogni hogy hogy kapunk..így meg nem akarom beadni hogy csak lemásolom és csak odavetem z eredményeket. nekem az is nagy segítség lenne ha esetleg belinkelném azt a megoldás amit láttam,és hátha eltudná valaki magyarázni azt a rész( műveletet) hogy hogy kaptuk.
2015. dec. 8. 18:42
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]

a 2193 as lenne a megoldás,de nem tudom hogy a 2r= 2R. sin45 hogy jött ki. gondolom sinus szögfüggvényt használt,de nem vágom hogy miért 2r és 2R

2015. dec. 8. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:
2r=>A és B pont közti távolság. Ha csak az r hosszát nézed, akkor látsz az ábrán egy derékszögű háromszöget, amit r=R*sin 56,7, a 2* szorzó triviális.
2015. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi értem összességében :) csak az nem tiszta hogy mért R-el van írva, ahogy én nézem a derékszögű 3 szöget ott az "a" van ami ugye a 3 szög oldala és nem a göm sugara (R)
2015. dec. 8. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!