Mennyi lesz a f (x) =4x+6 inverze?


2015. dec. 24. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
g(x) = (x-6)/4
2015. dec. 24. 13:48
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem a házi feladat kategória.
2015. dec. 24. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Komolyan karácsony napján? :D
2015. dec. 24. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért, akármikor lehet tanulni.
2015. dec. 24. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1/ A függvény invertálható, mert kölcsönösen egyértelmű hozzárendelést ír le (ez u.i egy egyenes egyenlete).

2/ Fejezzük ki x-et: f(x)=y=4x+6 -> y-6=4x -> (y-6)/4=x

3/ Cseréljük fel x és y szerepét: y=(x-6)/4, vagy a jól ismert y=m*x+b formában felírva y=(1/4)*x-3/2.


+1/ Ha jól számoltunk, akkor az eredeti függvény és az inverzének a képe tükrös lesz az y=x egyenesre.

2015. dec. 24. 17:48