Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Igaz, Hamis, nem biztosan...

Igaz, Hamis, nem biztosan igaz? Házidolgozat. Én megcsináltam, csak biztos szeretnék lenni, hogy biztos jó, legalább ebből kapja ötöst. Köszönöm.

Figyelt kérdés

Bea kezébe vesz egy-egy négyszöglapot, helyesen megnevezi azokat, majd mond róluk egy-egy állítást. Írj az állítások után I betűt,ha biztosan igaz, H betűt,ha biztosan hamis! Írj L betűt, ha (a kézben tartott laptól függően) lehet igaz, de nem biztosan igaz az állítás!

A: Ez deltoid. Kèt-két szemközti szöge egyenlő.

B: Ez trapéz. Van három tompaszöge.

C: Ez paralelogramma. Átlói felezik egymást.

D: Ez deltoid. Van három hegyesszöge.

E: Ez trapéz. Tengelyesen szimetrikus,de nem húrtrapéz.

F: Ez trapéz. Két-két szögének összege egyenesszög.



2016. jan. 2. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A: L,

B: H,

C: I,

D: L,

E: H,

F: I.


(((Amúgy hiszi a piszi, hogy megcsináltad. Én is ezt mondanám…)))

2016. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az F-hez inkább L-t írnék.
2016. jan. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha trapéz, akkor van két párhuzamos oldala, a másik két oldal a két szár. Az egyik száron fekvő α és β szögek kiegészítő szögeinek ki kell adniuk 180°-ot, hogy pont párhuzamos legyen a szár két szomszédos oldala:

(180° – α) + (180° – β) = 180°,

α + β = 180°.

Viszont van egy másik szár is, amin szintén van két másik szög, így szükségszerűen van két-két szög a trapézban, melyek összege egyenesszög.


Mondjuk az igaz, hogy ha Bea nem a szárakon fekvő két-két szögre gondolt, akkor magában nem volt igaza…


Fene tudja.


Amúgy én aránylag biztos vagyok a válaszaimban, olyanból lehetnek még gondok, ha a kérdezőék máshogy definiálták valamelyik fajta négyszöget. Nálam:

Deltoid: olyan négyszög, amely az egyik átló egyenesére tükrös.

Trapéz: olyan négyszög, melynek van két párhuzamos oldala.

Parallelogramma: olyan négyszög, melynek szemközti oldalai párhuzamosak.

Húrtrapéz: olyan trapéz, melynek négy csúcsa egy körre illeszkedik.

2016. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!