Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon nehezen megy a verstanu...

Nagyon nehezen megy a verstanulás nincs rá valami praktika hogy könnyebben megjegyezzem?

Figyelt kérdés
Arany János: Toldi c. verséről van szó.
2016. jan. 8. 21:46
 1/5 anonim válasza:
80%
Hát először azt ajánlom, hogy értsd meg a verset. Majd képzeld el a történetet és legyenek róla gondolati képeid! Majd oszd be és olvasgasd képzelettel és figyeléssel. Ha már sikerül 1 vsz, menj a következőre és érzed a sikert azzal is, mond vissza az elsőt és a 2. egybe. Ilyenkor ne aggódj, ha elfelejted, ez normális. 1vsz-t mondjuk, 2-4 soronként tanuld és ne izgulj. Ha este fáradt vagy, akkor menj aludni és reggelre emlékszel. És ne mond, hogy nem megy, ha ezt mondod, akkor nem is fog. Sok sikert! :D
2016. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Hallgasd youtube-on, vedd föl magadnak és azt hallgasd, rajzold le képekkel a sorokat, hangosan olvasd, ne tanulj egyszerre egy órát, hanem kisebb időtartamban gyakrabban. Leírhatod úgy, hogy kihagysz belőle szavakat, és azokat kell visszapótolni.
2016. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Utáltam a verstanulást, jó sok órámat rápazaroltam. Jó sokszor elolvasod, memorizálod. Be kell magolni, mivel nincs idő gondolkozni, hogy mi jön a következő sorban. Az egyetlen tippem, hogy próbáld több napra elosztani, nekem másnap mindig sokkal jobban mentek az előző napi strófák. Aztán ismételj... :D
2016. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkora baromságokat olvasok itt hogy mindjárt a falnak megyek.

Elolvasol egy sort, elmondod magadnak.

Majd hozzáadsz még egy sort, amit összemondasz az előzővel.

Ha eltudtad mondani ezt a kettőt egyben, hozzáadsz még egy sort. Elmondod a hármat egyben, és így haladsz szépen előre.

Az hogy mennyit akarsz megtanulni egy nap, vagy felakarod osztani, az már rajtad múlik.

2016. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsónak abban igaza van, hogy soronként kell tanulni, nem egyszerre egy versszakot. Én is így értettem.
2016. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!