Fizika X-es feladat, segítesz?


Egy 25m/s sebességgel haladó gépkocsit úgy fékeznek le,hogy20 s múlva magáll.Mekkora a gyorsulása valamint mekkora távolságot tett meg a fékezés ideje alatt?

Előre nagyon köszönöm a válaszokat.



2016. jan. 16. 14:02
 1/1 anonim ***** válasza:

s = v0*t - (a/2)*t^2

v0=25 m/s

t=20 s

a=(dV/dT)=(25-0)/20=25/20 m/s^2

2016. jan. 16. 14:06