Trigonometrikus egyenletek?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná nekem magyarázni hogy hogyan kell megoldani a trigonometrikus egyenleteket?

2016. jan. 19. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha írnál példát, biztosan könnyebben menne.
2016. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

sin(2x+pi/3)=négyzetgyök3/2

Például ez. Ilyeneket veszünk, de nem értem az egészet, a matektanárom pedig nem hajlandó külön elmagyarázni nekem.

2016. jan. 19. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez még a könnyebbik eset.


sin(2x+pi/3)=négyzetgyök3/2


A jobb oldalt két módon tudod átírni (igazából végtelen sok módon át tudod írni, de a periodicitás miatt elég csak azt a kettőt, amik nem egymás periódusaiba esnek).


Egyrészt: sin(2x+pí/3)=sin(pí/3), ebből az lesz, hogy 2x+pí/3=pí/3+k*2pí, erre x=0+k*pí, k eleme az egész számok halmazának (nem muszáj, de a 0-t érdemes kiírni ekkor látod, hogy hogy 0-nál gyök lesz).


Másrészt: sin(2x+pí/3)=sin(pí/3), innen 2x+pí/3=2pí/3+k*2pí, vagyis x=pí/6+k*pí, k tetszőleges egész.

2016. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugye az alapokat érted? Amiről ezen a videón szó van:

https://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

2016. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!