Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az 5-8 osztályig verseknek ki...

Az 5-8 osztályig verseknek ki kell szednem az allegóriákat, metaforákat, hasonlatokat és a megszemályesítéseket. Melyek ezek?

Figyelt kérdés

Ezekből a versekből szeretném ezeket a költői képeket de mivel már nincsenek meg a könyveim sehol sem találom meg őket. Tudtok segíteni?Mindegyikből 5 db kell.

Előre is köszi!!


2008. szept. 17. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
szakdolgozatodat ne írjuk meg pár év múlva?
2008. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
könyvtárból ki tudod venni ezeket a könyveket!
2008. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen nagyon rendes választ adttál! Nekem elég ha 1 db metaforát írsz erre leordítod a fejem!Köszi szépen , és ha akarod akkor már most elkezdheted a szakdolgozatomat ..

Nah páá



További értelemes válaszokat kitátott karokkal várom! Köszi

2008. szept. 17. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Allegóriák:

1.Arany János: Toldi (6. o): álomallegórai ("Majd az édes álom pillangó képében, elvetődött arra, tarka köntösében... - van még tovább is, de nem tudom pontosan, a www.mek.oszk.hu-n megtalálod a teljes szöveget, abból ki tudod írni végig, ott van a szövegben, amikor Toldi elbujdosik a gyilkosság után)

2. Petőfi Sándor: Föltámadott a tenger (az egész vers allegória), talán 7.-ben tanultátok


Hasonlatok

1.Szintén a Toldiból: "Mint komor bikáé, olyan a járása, mint a barna éjfél szeme pillantása"


Majd még gondolkozom, hogy mi az, ami biztos felsős anyag...

2008. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Metafora például:

Toldiban : "Gyere ki, Galambom, gyere ki, Gerlicém!"

2008. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kár, hogy csak most láttam meg, szívesen segítettem volna. Az eőző válaszoló idézete a János vitézből van, de valóban metafora.
2008. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!