Mi a rendszer a négyzetszámok sorrendjében?

Meg kéne tanulnom 25 ig és a tanárom azt mondta, hogy van benne rendszer ami megkönnyítheti a tanulást.
2016. jan. 21. 19:56
 1/4 Div0rce válasza:
Igazi rendszer szerintem nincs. De ha tényleg csak 25. kell megtanulnod, akkor az menni fog simán:)
2016. jan. 21. 20:00
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van; az első n páratlan szám összege pont n^2;


Az első

0: 0

1: 1

2: 1+3=4

3: 1+3+5=9

4: 1+3+5+7=16

5: 1+3+5+7+9=25

.

.

.


Érthető?

2016. jan. 21. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
fenébe megelőztél :)
2016. jan. 21. 20:05
 4/4 A kérdező kommentje:
igen köszönöm
2016. jan. 21. 20:08