Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól oldottam-e meg az alábbi...

Jól oldottam-e meg az alábbi kémia feladatot? (nyolcadikos anyag)

Figyelt kérdés

Hidrogén-klorid előállításához 5 mol kénsavat és 14 mol konyhasót használunk fel.


a) Ird fel a reakcióegyenletet!

b) Melyik anyagból marad fölöslegben és mennyi?

c) Számitsd ki a keletkező hidrogén-klorid gáz mennyiségét (g, mol) és a térfogatát normál körülmények között!


Megoldások:

a) NaCl + H2SO4 => 2 HCl + Na2SO4

b) 4 mol NaCl maradna.

4 mol NaCl = 4x58,5=234

c) M(HCl) = 1+35,5=36,5

10 mol HCl = 365 g = 224 l


Az esetleges elirasokért elnézést kérek de telefonról csak ennyit tudtan irni.



2016. jan. 30. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szuperul oldottad meg! =)


A reakcióegyenletnél szerintem véletlenül hagyhattad le a 2-es együtthatót a NaCl előtt, mert utána jól számoltál vele. Lehet ez elírás volt.

c) alpontban ha egész pontos akarsz lenni, akkor 224,1 l a 22,41 mol/dm^3 moláris térfogatos adattal számolva normál körülmények között. De ha nektek 1 tizedes jeggyel kérik, akkor úgy írd ;)

2016. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1-es szintén

*dm^3/mol!! bocsi már a koncentráció bekavarta az agyam azt nehogy felcseréld a mértékegységnél. :D

2016. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazad van az együtthatót tényleg elhagytam. Köszi a választ. :)
2016. jan. 30. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!