Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki egy kis esti trigonomet...

Valaki egy kis esti trigonometria? 😂

Figyelt kérdés

Sinx*cosx-cosx=0

Logikusnak ugy tunne, hogy sin-t atirom es utana kiemelek cos-t, de nem tudom, hogy jol gondolom-e. :( koszonom a segitseget!

17/L



2016. febr. 2. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Emeld ki egyből a cosx-et.


cosx(sinx-1)=0


Ebből pedig nagyon egyszerű: vagy cosx=0 vagy sinx=1. (Szorzat akkor 0 ha legalább az egyik tényező 0).


Ezt pedig már meg tudod oldani ugye? Csak hogy neked is legyen egy kis dolgod :)

2016. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jézusom tényleeeeg....én meg valami nehézre gondoltam. Most lefejelem az asztalt...jó, az estére fogom! Nagyon szépen köszönöm, további szép estét! :)
2016. febr. 2. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez még semmi, későn este én ennél is butább voltam egyszer :)


Köszönöm, neked is! Iskolába pedig sok sikert

2016. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

> vagy cosx=0 vagy sinx=1


Megjegyzem csendesen hogy a következő lépés annak felismerése hogy azon x-ek halmaza amire a cos x = 0 tartalmazza azokat amikre sin x = 1 (azonfelül azokat amikre sin x = -1 és mást nem is) tehát ha a cos x = 0 -et megoldottuk akkor a sin x = 1 -el külön nem kell foglalkozni...

2016. febr. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez reméltem, hogy világos mindenkinek.
2016. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!