Matek házi, másodfokú egyenletek meg hasonlo finomságok, valaki esetleg ért hozza? :D


X-négyzeten - 5x+6

________________ = 2

X-négyzeten -7x+12



Ez a konkret feladat

Ne tudok hozzákezdeni


Nem azt kérem hogy oldalátok meg, csak vezessetek ra a megoldásra pls :))



2016. febr. 7. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Most hogy van ez?


Mert ez így elég érthetetlen.

2016. febr. 7. 13:03
 2/4 anonim ***** válasza:

gondolom (x^2-5x+6)/(x^2-7x+12)=2


átszorzol, rendezed, aztán megoldó képlet

2016. febr. 7. 13:06
 3/4 A kérdező kommentje:

Elnézést, telefonról máshogy nezett ki ://

De igen igy értettem, köszi a választ :)

2016. febr. 7. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha (x^2-5x+6)/(x^2-7x+12)=2 a feladat, akkor:

szorzattá alakítasz

[(x-2)(x-3)]/[(x-3)(x-4)]=2

egyszerűsítesz, ugye x nem egyenlő 3


(x-2)/(x-4)=2

Innentől remélem menni fog ;)

2016. febr. 7. 13:10