Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek háziban valaki segit?...

Matek háziban valaki segit? 10. Evfolyam, emelt feladat (HASONLOSAG)

Figyelt kérdés

egy ABC haromszog B csucsan keresztul szerkesztett szelo a b oldalt D pontban metszi es a c oldallal gamma szoget zar be.

a; Hatarozzuk meg az AD es a DC szakaszok hosszat, ha c=2cm es b=4cm.

b; oldjuk meg a feladatot altalanosan is.

Az a feladatot megcsinaltam de a b-t nem tudom... Mi az hogy altalanosan?



2016. febr. 14. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Általánosan, az az h. paraméteresen.
2016. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy a feladat a.) részét hogyan oldottad meg, én már azt sem értem, hogy mit jelent a "B csucsan keresztul szerkesztett szelo". (Én eddig szelőt csak a körben ismertem)
2016. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mit lehet tudni arról a szelőről? Ha a "b" oldalt nem középen metszi el (azaz nem szögfelező), akkor nem igazán lehet megoldani (bár most el kezdtem számolgatni, egy 4 egyenletes egyenletrendszer tudtam felírni rá, amiben 4 ismeretlen van, szóval még lehet belőle valami). Az AB és az AC szakasz jó, hogy meg van adva, valamint az is, hogy ez a metsző egy gamma szöget zár be a "c" oldallal, de ez így még kevés. Így a B és C csúcs még a levegőben lóg, az "a" oldal ebben az esetben: 0<a<6 lehet.
2016. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Itt megtaláltam a feladatot kicsit más megfogalmazásban: [link]

Az 1214-es lenne. Itt meg adták, hogy a C csúcs szöge is gamma. Nem felejtetted ezt ki a leírásból?

2016. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

[link]

A vazlatban van egy tablazat, oda beirtam hogy az alfa, a beta es a gamma szoggel mely oldalak vannak az ABC es a ABD haromszoggel szemben, igy kaptam meg az aranyparokat.

2016. febr. 14. 17:08
 6/14 A kérdező kommentje:
2016. febr. 14. 17:09
 7/14 A kérdező kommentje:
2016. febr. 14. 17:10
 8/14 A kérdező kommentje:
#4 alap dolog hogy a c oldallal szemben is van gamma szög... Az a-val szemben az alfa, a b-vel szemben a beta.
2016. febr. 14. 17:13
 9/14 A kérdező kommentje:
#1 es parameteresen hogy kell? Abban rossz vagyok
2016. febr. 14. 17:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a feladatgyűjteményben van valóban gyönyörű feladat:

[link]

2016. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!