Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány másodperc a leghosszabb...

Hány másodperc a leghosszabb időtartam, ameddig a főnök által kért lapok kiválasztása tarthat?

Figyelt kérdés
Egy főnök minden reggel legfeljebb 501 darab egyforma üres lapot kér a titkárnőjétől. A titkárnő a lapokat minden nap egy 501 lapot tartalmazó bontatlan csomagból választja ki a lehető legrövidebb idő alatt. A lapokat egyesével választja ki, egy lap kiválasztása egy másodpercig tart. Hány másodperc a leghosszabb időtartam, ameddig a főnök által kért lapok kiválasztása tarthat?
2016. febr. 15. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Legfeljebb 501 lapot kér, vagyis maximum 501-et. Mivel a leghosszabb időt kérdezik, ezért ezzel a maximum számmal kell számolni. Mivel 1 másodperc 1 lap, ezért a leghosszabb időtartam amíg tarthat 501 másodperc.
2016. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha 250-nél több lapot kér a főnök, akkor célszerű a titkárnőnek azt leszámolnia, amit NEM ad oda. Ha 501 lapot kér, nyilván egyszerűen odaadja a csomagot, ha 500-t kér, levesz a csomagból egyet, stb. Tehát 250 mp-nél tovább sohasem tart a pontos lapszám kiválasztása.
2016. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, tudni kellene, hogy odaadhatja-e egyben a csomagot, vagy mindig meg kell-e számolnia.
2016. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezeket tudom választani:


A 1

B 250

C 251

D 500

E 501



Én is az 501-re gondoltam,csak inkább megkérdeztem,nehogy elrontsam.

2016. febr. 18. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!