Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ahoz, hogy megállapítasam,...

Ahoz, hogy megállapítasam, hogy egy anyag sav vagy bázis, ahoz tudnom kell, hogy protont vesz fel, vagy ad le. Ezt honnét tudom eldönteni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy megtanulod:) Én is ezt kérdeztem vkitől anno, és nekem is ezt válaszolták:D
2010. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mellesleg ez a proton dolog olyan baromság a szerkezeti képletből sokkal értelmesebb meghatározni.
2010. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
há-há kösz :) de addig nem tudom megtanulni,amíg valaki el nem magyarázza, valószínűleg meg is akarom tanulni és ezért kérdezem. Nem vagyok valami nagy fej kémiából, egyátalán nem látom át a dolgokat, ezért próbálok mindent a legelejétől átnézni és a miértekre választ kapni.
2010. márc. 30. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezen kívül fontos az is, hogy mivel szemben.

pl.

a víz savval szemben bázis,bázissal szemben viszont sav...

Ha megírod h hányadikos vagy, megkísérlem olyan szinten elmagyarázni :)

2010. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igen ez engem is érdekelne!

9.-es vagyok és ugyanezt tanuljuk most:)


néhány savat 8erőset és gyengét is) felírtunk és bázisokat is amiket meg kell tanulni, így ha van feladat, onnan tudom, hogy melyik. de máshogy én sem tudom, hogy lehet megkülönböztetni.

2010. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!