Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem mit kell csinálnom...

Nem értem mit kell csinálnom a német háziba?

Figyelt kérdés

Egy fogalmazást kell írni , de pontosan nem tudom , hogy-hogyan. A tanárunktól kaptunk egy Word-os dokumentumot amiben ez állt:

Sie haben von Ihrem deutschen Brieffreund Paul einen Brief bekommen, in dem er über seine Zukunftspläne schreibt. Hier finden Sie einige Auszüge aus diesem Brief:

Wichtig ist mir die Freundschaft mit meiner Familie. Heiraten möchte ich später auch. Jetzt will ich Spaß haben.”

„Karriere will ich nicht machen, aber schon einen guten Beruf haben. Etwas mit Computern finde ich gut.”

„Mein Traum ist es, die ganze Welt zu sehen. Politik interessiert mich – das hat doch was mit meiner Zukunft zu tun.”

Schreiben Sie Ihrem deutschen Freund einen Brief über Ihre Zukunftspläne. Verwenden Sie dafür 80-100 Wörter. Schreiben Sie über die folgenden Punkte:

1. Familie

2. Beruf, Karriere

3. Wohnort

4. Freunde

5. Träume (z.B. Reisen, Hobbys)

Die Reihenfolge der Leitpunkte können Sie selbst bestimmen. Vergessen Sie nicht Datum, Anrede, Gruß und Unterschrift.

Aki tud, kérem segítsen! Előre is köszönöm!



2016. febr. 21. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Baráti levél forma:


Helyszín, den 21. Februar 2016 (itt nincs pont a végén!) mindez jobbra zárva

következő sorba:

Liebe "nőinév"/Lieber "férfinév", (← itt vesszőt teszünk, és két sorral lejjebb kisbetűvel folytatjuk a levelet)


ich habe deinen letzten Brief bekommen, in dem du über deine Zukunftspläne geschrieben hast.

Itt új bekezdésben írsz a megadott 5 pontról. minden pontról 2-3 mondatot (úgy meglesz az ajánlott szószám). Ha gondolod minden pontról új bekezdésben írj, de ha tudod a hasonló témájú pontokat össze is vonhatod (pl. Familie+Wohnort)

Viele Grüße,

"keresztneved"

2016. febr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az ún. formeller Brief. Vannak kötelező formai elemei, amit előző elég jól leírt.

Megszólítás, vele egy sorban a dátum. Ha a keltezésben helységnevet is írsz, akkor a dátum kizárólag a következőképpen nézhet ki: Budapest, den 22. Februar 2016

Az évszám után soha nem teszünk pontot. A megszólítás után viszont mindig vesszőt teszünk, és egy sort kihagyva az első mondatot kisbetűvel kezdjük (ha az első szó nem főnév, vagy tulajdonnév). Leírjuk, amit akarunk, új gondolat új bekezdésbe. Nincs behúzás (beljebb kezdés).

Szöveg után egy sor kimarad, elköszönés (sor elején), egy sor kimarad, aláírás (sor elején). Az elköszönés után semmilyen írásjelet nem használunk.

Tehát:


Lieber Paul, Budapest, den 22. Februar 2016


vielen Dank für deinen Brief. ...

Text



So viel für heute


Deiner Michael (Deine Martha)


A feladat az, hogy írj a barátodnak egy 80-100 szavas válaszlevelet a saját jövőbeni terveidről. A 1-5. pontokat ki kell fejteni (család, foglalkozás, karrier, lakóhely, barátok, álmok pl. utazás, hobbi). Ezen szempontok sorrendje tetszőleges. Ne feledkezz meg a dátumról, a megszólításról az elköszönésről és az aláírásról (amikről az elején írtam és előző is írt.

2016. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a keltezés jobbra igazítva, itt a rendszer rögtön a megszólítás után tette.
2016. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2017. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!