Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gráfelemélet. A sétának ez a...

Gráfelemélet. A sétának ez a definiciója helyes? Mivel a pontok és az élek többször is előfordulhatnak, így lehet olyan hogy pl. fi (e4) = {v2, v5} és ekkor már helytelen a fi megállapítása.

Figyelt kérdés
[link]
2016. febr. 24. 13:24
 1/3 bongolo ***** válasza:

Helyes, mert nincs kikötve, hogy a v_j csúcsok vagy az e_k élek egyediek lennének. Szóval nyugodtan lehet, hogy pl. v₃ ugyanaz, mint v₂₅, sőt, mondjuk e₈ is lehet ugyanaz, mint e₁₄.


φ(e₄) = {v₃; v₄} mindig teljesül, mert az a definíciója v₃-nak, hogy az a csúcs, ahol a 3. lépés előtt jártunk a sétában. Nem pedig az a definíciója, hogy a harmadik csúcs.

2016. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. De még mindig nem értem. Van egy ilyen gráfom, hogy: v0, e1, v1, e2, v2, e2, v1. Az e2-nél már rögtön nem érvényesül a fi. Tudnál esetleg egy gráfot rajzolni nekem, amiben többszöre előfordúlnak a csucsok és az élek, de érvényesül a fi is.
2016. febr. 25. 14:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Most már értem.
2016. febr. 25. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!