Mennyi az x? 4^ (sin^2x) +4^ (cos^2x) =4


Odáig megvan, hogy a kölcsönös egyértelműség alapján sin^2x+cos^2x=1

Innen hogyan tovább? Tudtok írni egy megoldásmenetet?



2016. febr. 28. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az megvan, akkor vagy az első, vagy a második tagot átírod az alapján. Legyen az első:


4^(1-cos^2(x)) + 4^(cos^2(x)) = 4


A hatványozás azonossága alapján átírható az első tag:


4/4^(cos^2(x)) + 4^(cos^2(x)) = 4


A jobb áttekinthetőség kedvéért legyen cos^2(x))=t:


4/t + t = 4


Innen már meg tudod oldani?

2016. febr. 28. 13:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. márc. 3. 21:10