Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell valamit bebizonyít...

Balduin kérdése:

Hogyan kell valamit bebizonyítani a matematikában?

Figyelt kérdés
Pl a geometriában hogy bizonyítsam be azt hogy a háromszög oldalfelezői egy pontban metszik egymást vagy hogy a húrnégyszögek külső szöge egyenlő a vele szemben lévő belső szöggel? Meg tudom szerkeszteni, meg értem is de mi az a módszer amivel egy ilyen feladatban bizonyítani lehet? Hogy írjam le?

2016. febr. 28. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben kell hozzá egy jó észrevétel, ami alapján már lépésről-lépésre be lehet látni. Egyáltalán nem könnyű, sok tapasztalat kell hozzá, hogy mit érdemes nézni. Ezek szerintem már ismert tételek, ha beírod gugliba, fog kiadni egy csomó oldalt, ahol ezeket már levezették. Azokat tanulmányozd, és próbáld meg azok alapján bebizonyítani. Sokszor érdemes ezt csinálni, akkor lesz benne rutinod, és lehet, hogy saját tételeket is meg fogsz tudni fogalmazni és be is tudod majd azokat látni.
2016. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!(már ha nem ugyanaz a két válasz)
2016. febr. 29. 05:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy jó kérdés. Vannak tipikus müdszerek, mint pl. a direkt vagy indirekt bizonyítás, de gondolom, téged nem ez érdekel, mert ez csak egy besorolás, nem pedig a hogyan-ra válasz.


Amikor bizonyítunk, akkor mindig megsejtünk, megérzünk, belelátunk a dolgok mögé. Egész más olyasmit bizonyítani, amiről tudjuk, hogy igaz, mert feladták matekórán házifeladatnak, meg olyasmit, amiről csak sejtjük, de esetleg mi vagyunk az elsők azon a területen. Bár annyiban hasonló a két eset, hogy intuitíve is érteni kell, hogy miről van szó. Azaz kell alkotnunk magunkban egy alapvetően vizuális jellegű, nem matematikai formájú elképzelést az adott dologról. Ezt nagy mértékben meghatározza az, hogy hogyan tanultuk meg azokat az alapfogalmakat, amelyeket használunk vagy milyen és mekkora háttérismeretünk van az adott vagy épp rokon témákról. Akinek ne megy a matek, fizika, kémia, annak általában ez az intuitív képi fogalomalkotás nem megy, mert nem tudja az absztrakt definíciókat hétköznapi nyelvre lefordítani. Ez tehetség és sok gyakorlás függvénye is.

2016. febr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen mint mondtam értem nagyjából ezt a részt meg szeretem a geometriát csak ez nem volt teljesen tiszta. Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek!
2016. márc. 5. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!